Домашнє насильство над літніми людьми

Домашнє насильство над літніми людьми

Коли розмова заходить про домашнє насильство, більшість людей уявляють собі сварку між чоловіком та дружиною, іноді — жорстоке поводження з дитиною. Але домашнє насильство може бути направлено на будь-якого члена родини Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.

Тому в Законі України щодо домашнього насильства визначено дуже широке коло осіб, що можуть піддаватися такому насильству. Так від нього можуть страждати літні люди, а кривдником виступає представник молодшого покоління — дорослі діти та онуки, їхні партнери.

Чому так відбувається?

Літні люди Зображення видалено.Зображення видалено. більш вразливі та незахищені.

Вони значною мірою ізольовані від суспільства, їхнє коло спілкування обмежене родичами, а отже – менше людей знають про їхню проблему і можуть прийти їм на допомогу.

До того ж, людям літнього віку важко звернутися по допомогу. Їм може бути складно прийти в поліцію Зображення видалено. і сказати: мій син мене б'є і забирає гроші, - адже це означає звинуватити у злочині свою дитину, нехай вже й дорослу.

Багато хто з них може мати обмежену мобільність або взагалі нездатний вставати з ліжка, їм важко подорожувати містом без сторонньої допомоги, вони гірше орієнтуються.

Більшість людей літнього віку просто менше знають про свої права та можливості, куди і до кого вони можуть звернутися у ситуації насильства.

Раніше такі форми домашнього насильства взагалі випадали з поля зору правоохоронних органів, громадських та соціальних організацій. Тепер, відповідно до Закону України Зображення видалено., будь-які форми фізичного, психологічного, економічного насильства стосовно літніх родичів кваліфікуються як правопорушення, як і будь-які інші.

Літні люди можуть звертатися до поліції, соціальних служб, дзвонити на гарячу лінію допомоги, незалежно від того, ким їм доводиться кривдник.

Тож якщо ви стали свідком або постраждали від домашнього насильства, НЕ МОВЧІТЬ!