Укладання договору на вивіз твердих побутових відходів є обов’язковим!

Укладання договору на вивіз твердих побутових відходів є обов’язковим!

Чистота – чи не найголовніший атрибут затишного й комфортного проживання жителів громади.

Громада – це тисячі дворів та приватних будинків, одна спільна, велика оселя для всіх і кожного, чистота якої починається із сумлінного ставлення її мешканців до себе та довкілля, злагодженої роботи комунальних служб, місцевої влади та пересічних громадян. Чистота громади – справа спільна для всіх та кожного.

У нашій громаді послугою з вивезення твердих побутових відходів користується майже кожний громадянин. Проте чи всі відповідно до чинного законодавства уклали договір на вивезення ТПВ?

 

За інформацією КП “Дядьковицьке”, у Дядьковицькій сільській територіальній громаді є мешканці, які категорично відмовляються від укладання договорів на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. У той же час ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах.

 

Отже, чи порушують закон, та який саме закон ті громадяни, що так ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів відповідно до статті 1 цього ж Закону відносять об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

КП “Дядьковицьке” є уповноваженим підприємством для укладання з юридичними та фізичними особами на території Дядьковицької територіальної  громади договорів на збирання та вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Необхідно також відзначити, що кожен житель  Дядьковицької територіальної громади зобов'язаний дотримуватись Правил з благоустрою, що встановлюють вимоги щодо благоустрою території населених пунктів громади. Відповідно до них громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже, до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

При виявленні фактів порушень Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться порушення, на підставі чого буде відкриватись адміністративне правопорушення.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто законною підставою для притягнення до відповідальності за незаключення договору на вивіз сміття є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця та є порушенням Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території населених пунктів Дядьковицької громади та тягне відповідно за собою адміністративну відповідальність.

 

Адміністрація КП “Дядьковицьке” попереджає громадян, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб Дядьковицької територіальної громади про необхідність укладення договорів на вивезення та розміщення сміття

 

Для заключення договорів із КП "Дядьковицьке" - звертайтесь за телефонами:

+380932471149 - абонентська служба;

+380671317725 - Інна Цюх - Малошпаківський старостинський округ; +380986213572 - Катерина Мазепа - Верхівський старостинський округ; +380962030431 - Світлана Потрапелюк - с. Дядьковичі;

 

Години роботи: з понеділка по четвер: з 8.00 до 17.15, п'ятниця: з 8.00 до 16.00, субота, неділя - вихідний.