Штрафи за несплату податку на нерухомість, відмінного від земельної ділянки, у 2023 році

Штрафи за несплату податку на нерухомість, відмінного від земельної ділянки, у 2023 році

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Громадяни, які є власниками квартир та будинків, повинні сплатити податок на нерухомість до 31 серпня. Квитанції на сплату податку надсилаються до 1 липня 2023 року. Якщо квитанції немає, потрібно самостійно звернутися до податкової. Податок стягується з понаднормативної площі нерухомості. Якщо українці володіють приватними будинками понад 120 кв. м та/або квартирами з площею понад 60 кв. м.

Штрафи за несплату податку на нерухомість, відмінного від земельної ділянки, у 2023 році

У разі несвоєчасної сплати податку на нерухомість передбачені штрафи:

10% від суми заборгованості – за прострочення до 30 днів.

20% від суми заборгованості – за прострочення понад 30 днів.

Пеня розміром 0,05% від загальної суми боргу за кожен прострочений день – за прострочення понад 60 днів.

120% річних від суми заборгованості по актуальній на момент застосування санкцій ставкою НБУ – за злісне ухилення від податків.

Платник податку може звернутися до податкової служби за місцем реєстрації - м. Рівне вул.. Відінська, 8 або зателефонувати до контакт-центру за номером 0 800 501 007. Там його направлять до потрібних спеціалістів, якщо він вважає, що сума податку на нерухомість, яку обчислила податкова служба, є неправильною. Спеціалісти перевірять розрахунки та нададуть платнику податку відповідь.

Як можна сплатити податок на нерухомість?

Податок стягується з понаднормативної площі нерухомості. Якщо українці володіють приватними будинками понад 120 кв. м та/або квартирами з площею понад 60 кв. м.

Фізичні особи сплачують податок на нерухомість до податкової служби протягом 60 днів після отримання електронного або паперового повідомлення з інформацією про сплату. Тобто, якщо повідомлення надійшло до 1 липня, сплатити податок потрібно до 1 серпня того ж року. Повідомлення надсилається за місцем реєстрації платника податків.