Культура і туризм

Культура і туризм

1

Зростання туризму в останні десятиріччя в основному обумовлене взаємовигідними відносинами туризму та культури. Ці відносини цілком очевидні та зрозумілі, тому що для багатьох людей відвідування іншої країни, міста чи регіону — це дуже часто відмінний привід познайомитися з її історією, спадщиною і культурою. Наприклад, за підрахунками, кількість музеїв в Іспанії за останні 20 років збільшилася на 100%. Цільовий культурний туризм — один із найважливіших напрямків розвитку для Барселони, що дозволило відвідуваності культурних пам’яток збільшитися з 4 млн осіб на рік у 1994 році до 13,2 млн у 2005 році. 71% усіх відвідувачів культурних пам’яток у місті складають туристи. Однак природа цих вигідних відносин між туризмом і культурою почала змінюватися практично паралельно з розвитком і визнанням культурних і креативних індустрій. Як було відзначено в доповіді Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) «Вплив культури на туризм», спостерігається істотне зрушення від підходу до туризму, заснованого на матеріальному спадщині, до туризму на основі нематеріальної спадщини і сучасної творчості. Знайти та організувати відвідування бажаного місця ніколи ще не було так просто. Інтернет, соціальні мережі та мобільні інструменти створюють необмежені можливості планування і здійснення індивідуалізованих туристичних поїздок з урахуванням досвіду інших людей і без допомоги традиційних посередників. 

Дядьковицька територіальна громада має СВОЮ культурну і туристичну спадщину, яку зараз активно розвиваємо. На території громади успішно реалізовано проект “17 унікальних сіл громади”. Завдяки проекту створено туристичну карту громади, де позначені історичні місця, будівлі, пам’ятки культури, зони відпочинку, місця з красивими краєвидами тощо. Майже кожне позначене місце має опис із історією і фото. Більшість сіл громади мають понад 500-річну історію зі своїми місцями, подіями і легендами. Ми й надалі працюємо над розвитком кожного історичного і культурного продукту у нашій громаді, адже розуміємо їх важливість і унікальність. 

Збір інформації і цифровізація займає багато часу, тому будемо дуже вдячні за допомогу і співпрацю. Якщо маєте бажання допомогти у розвитку культури і туризму, маєте важливу інформацію щодо наявних, або нових місць, маєте історичні книги, фото чи інші елементи - звертайтесь на пошту громади: dyadkovichy.gb@gmail.com